فارغ التحصیلی دانشجویانی افغانستان

فارغ التحصیلی دانشجویانی افغانستان

فارغ التحصیلان مقطع کاریشناسی ارشد روان شناسی دانشگاه پیام نور واحد کابل افغانستان در حضور استاد صفاری نیا به جشن و خوشحالی پرداختند. این مراسم با شکوه که در مورخ ششم اردیبهشت ۱۳۹۸ در شهر کابل برگزار شد ۱۰۰۰ نفر شرکت کننده داشت.

اساتید دانشگاه، مقامات دولتی، فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد رشته ی روان شناسی و خانواده هایشان در این مراسم حضور داشتند. دکتر صفاری نیا به عنوان مهمان ویژه این مراسم سخنرانی را ایراد نمودند که پس از آن مقامات افغانستانی به رسم ادب و یادبود عبایی سنتی را به ایشان هدیه دادند.

یکی از دانشجویان افغانستانی در زمان مکالمه با پروفسور صفاری نیا به مطلب جالب توجهی اشاره نمودند، ایشان گفتند شاید بتوانیم شرایط اقتصادی حال حاضر ایران را یکی از سخت ترین روزگاران این کشور بیان کنیم تا حدی که شاید خانواده هایی باشند که توان خرید مرغ، گوشت و … را نداشته باشند ولی اگر نان خالی هم می خورند، با آرامش امنیت نظامی آن را می خورند! چیزی که متأسفانه در کشور ما (افغانستان) وجود ندارد.

این مطلب آنقدر زیبا و شنیدنی بود که دکتر صفاری نیا به عنوان آموزه ای از ادراک قشر تحصیلکرده ی کشور افغاستان به ایران، در کلاس روان شناسی اجتماعی دانشجویان کارشناسی ارشد بیان نمودند و نعمت آرامش و آسایش را شکر گفتند.

پس از اینکه جشن فارغ التحصیلی دانشجویان ارشد دانشگاه پیام نور واحد کابل به اتمام رسید، دکتر صفاری نیا در کارگاه آموزشی روان شناسی شهری برای مدیران شهری کشور افغانستان سخنرانی مفصلی داشتند که این مطالب نیز بسیار مورد توجه حضار قرار گرفت.

دسته بندی ها: اخبار

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *